Samokształcenie

Jakość naszej pracy nie opiera się tylko na materiałach firmowych. Ale również na naszym zaangażowaniu, chęci posiadania wszelakich informacji pomagających się nam rozwijać i pomnażać nasze wyniki. Abyśmy byli najlepsi, to wciąż musimy się dokształcać i zapewne większość z nas robi to w domowym zaciszu. Czas wolny jest extra okazją do wykorzystania, nie mamy sztywno narzuconych reguł co do tematów czy określonej kolejności. Możemy mieć na sobie ubrania lub nie, popijać kawę albo wino, a nawet spróbować wkręcić w naukę swoich bliskich. Każda inicjatywa na pewno zaprocentuje w przyszłości. Nawet 5 minut dziennie czytania na dany temat, pomoże rozwiać nasze wątpliwości lub może zaowocować super pomysłem, który następnie przełoży się na dobre efekty w pracy. Dlaczego warto kształcić się we własnym zakresie?

  • Stajemy się wszechstronni – po pierwsze pracujemy nad kluczowymi umiejętnościami wykorzystywanymi przez nas w pracy, takimi jak, łatwość nawiązywania kontaktów i zdolność słuchania Klientów. Po drugie doskonalimy „smaczki” dopełniające sposób naszej komunikacji i ogólny odbiór naszej persony przez stałych i potencjalnych Klientów, np. poprzez naukę autoprezentacji.
  • Specjalizujemy się – jeśli chcemy być dobrymi rozmówcami, musimy mieć wiedzę nie tylko o tym, jak umieć wyartykułować nasze myśli i jakiego słownictwa użyć. Powinniśmy także potrafić aktywnie słuchać Klientów oraz umiejętnie kierować rozmowę. Wobec tego, przydatna będzie tu wiedza na temat osobowości, temperamentu czy różnych reakcji ludzkich wynikających z psychologicznych aspektów zachowań klienta.
     
  • Zwiększamy efektywność działania – im więcej mamy informacji, tym łatwiej przychodzi nam rozwiązywanie złożonych problemów i odnajdywanie się w nowych sytuacjach. Reagujemy w sposób szybki i potrafimy szybko się zaadaptować, np. kiedy jedziemy do Dealera, którego jeszcze nie znamy.
  • Zdobywamy nowe zainteresowania i umiejętności – im więcej czytamy, słuchamy czy oglądamy to okazuje się, że odkrywamy zapasy własnego potencjału w dziedzinach, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Zwiększamy zasób naszych umiejętności, a niektóre z nich możemy nawet przełożyć na grunt zawodowy i wyróżnić się wśród konkurencji.
     
  • Przeciwdziałamy stagnacji i nudzie – powtarzając te same czynności w kółko, w końcu się wypalamy, czujemy niezadowolenie z pracy i z nas samych. A przecież nie o to chodzi! Znużenie oddziałuje kompleksowo na naszą psychikę, nie mamy bodźców, które nas inspirują, dzięki którym czujemy ekscytację. Dlatego odkrywanie i uczenie się nowych rzeczy działa na nas jak zastrzyk endorfin, a negatywne emocje zastępuje motywacja, chęć do działania i rozwoju.
     
  • Jesteśmy bardziej otwarci na nowe doświadczenia – jeśli jesteśmy zamknięci w swojej bańce, to cechuje nas brak inicjatywy, jednowymiarowość i wręcz opór przed tym co obce, przed innym sposobem działania, przed byciem „kimś więcej” bo dobrze nam w takim bezpiecznym miejscu. Myślimy, że osiągnęliśmy szczyt swoich możliwości, a tymczasem ogrom niewykorzystanych szans czeka za drzwiami – wystarczy je tylko otworzyć.

W tym celu, przygotowaliśmy parę specjalnych lektur z różnych dziedzin, z których dostaniemy konkretną wiedzę i będziemy mogli być lepsi niż wczoraj!

  1.  Jerzy Gut, Wojciech Haman, Handlowanie to Gra. Polecenie prosto od Pawła! ​Oznacza to, że my również obowiązkowo powinniśmy ją przestudiować od deski do deski, dostęp do niej znajdziemy na końcu artykułu :) Także w wersji audiobook!

  1.  Piotr Bucki, Porozmawiajmy o komunikacji. Mów, pisz, prezentuj skutecznie. Ta książka niestety nie jest dostępna w formie elektronicznej, jednak możemy ją znaleźć w korzystnej cenie.

  1.  Robert B. Cialdini, Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i Praktyka.

  1.  Dale Carnegie, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi.

  1.  Joseph Murphy, Potęga podświadomości.
     

KLINIJ W PONIŻSZY PRZYCISK, ŻEBY UZYSKAĆ DOSTĘP DO KSIĄŻĘK

 

Podziel się